Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Co badamy w taśmach LED?

2023-02-20
Co badamy w taśmach LED?

Ocena jakości taśm LED nie jest łatwa a każdy chciałby kupić coś jakościowego, trwałego i niedrogiego. Jak zatem wybrać dobrą taśmę LED? Na co zwrócić uwagę? Na oko wszystkie taśmy LED wyglądają podobnie, stąd do rzetelnej oceny właściwości, konieczna jest przebadanie taśmy z użyciem specjalistycznej aparatury pomiarowej w laboratorium. Amicus właściciel marki ESPE kontroluje parametry importowanych taśm LED, aby nasi klienci otrzymywali sprawdzony produkt co do którego nie ma wątpliwości jakościowych.

Co badamy?

  • Za pomocą kuli całkującej oraz zasilacza mierzymy wydajność świetlną w lumenach oraz efektywność świetlną w lumenach na wat zasilania.
  • Spektrometr umożliwia nam pomiar współczynnika oddawania barw CRI, skorelowanej temperatury barwowej CCT, razem ze składowymi chrominancji oraz przestrzenią barw (gamutem).
  • Goniometrem zdejmujemy kierunkową charakterystykę emisji światła i na tej podstawie przygotowujemy pliki LDT.
  • Za pomocą specjalnego stanowiska akceleracji termicznej, badamy żywotność taśm LED wykonując testy starzeniowe. Wyniki badań podajemy w kartach katalogowych dla różnych temperatur pracy.

 

Na życzenie klienta jesteśmy w stanie dostarczyć wyniki badań zamówionych produktów.

Polecane

ESPE Taśma LED 2835 120LED 12V 9,6W 3000K | 5m

ESPE Taśma LED 2835 120LED 12V 9,6W 3000K | 5m

79,99 PLN brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 79,99 PLN/1szt.Cena regularna 99,99 PLN brutto/1szt.
pixelpixelpixelpixel